مطالب پر بازدید
استفاده از لوازم آرایش ارگانیک و چه مزایایی داره؟ + تشخیص لوازم آرایش ارگانیک

استفاده از لوازم آرایش ارگانیک و چه مزایایی داره؟ + تشخیص لوازم آرایش ارگانیک

مزایا محصولات آرایش ارگانیک در دنیای امروز، واژه‌های “ارگانیک” و “طبیعی” بیش از پیش به گوش می‌رسند و نقش مهمی در تصمیم‌گیری خریداران …

کاشت یا ژلیش؟ کدوم بهتره؟ | هر چیزی که بخوای بدونی اینجاست

کاشت یا ژلیش؟ کدوم بهتره؟ | هر چیزی که بخوای بدونی اینجاست

کاشت یا ژلیش؟ در عرصه زیبایی و مراقبت از ناخن‌ها، روش‌های متعددی برای ارتقاء زیبایی و استحکام ناخن‌ها وجود دارد که شامل کاشت …

آیا شوره سر باعث ریزش مو میشه؟ | راه های درمان رو تو این مطلب بخون

آیا شوره سر باعث ریزش مو میشه؟ | راه های درمان رو تو این مطلب بخون

شوره سر و ریزش مو شوره سر یکی از مشکلات پوستی بسیار رایج است که بسیاری از افراد در سراسر جهان با آن …

کاهش قیمت دلار

 علت کاهش قیمت دلار امروز قیمت لحظه ای دلار پیش بینی قیمت دلار در 10 روز آینده کاهش قیمت خودرو تحلیل قیمت دلار سکه قیمت دلار قیمت دلار توافقی امروز پیش بینی قیمت دلار در سال ۱۴۰۲

به گزارش دنیای اقتصاد: تحقیقات نشان میدهد در این هفته بازار ارز و دلار کاهش قیمت را تجربه می کنند، قیمت دیگر ارزها نیز روند کاهش قیمت را طی میکنند، به طوری که قیمت دلار در بازار تهران با کاهش ۷۰۰ تومانی قیمت نسبت به روزهای پیش همراه بود و با قیمت ۵۱هزار و ۱۰۰ تومن به فروش رسید، همچنین سکه با کاهش یک میلیونی با قیمت ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش میرسد. در این هفته خبر ممنوع شدن معامله با دلار در عراق نیز بر قیمت دلار تهران بی تاثیر نبوده است.

از سوی دگر اخبار سیاسی منتشر شده به تازگی تاثیر زیادی بر این تغییر قیمت داشت به طوری که انتظار می رفت در این هفته قیمت دلار تغییر چندانی نداشته باشد اما در حال حاضر با منتشر شدن خبر ممنوعیت معامله با دلار در عراق گردش دلار کاهش پیدا کرده، البته بعضی از تجار بر این باورند که تجارت و همکاری ایران و عراق خیلی وابسته به دلار نبوده و انتظار نمی رود نتیجه آن تاثیری در تامین دلار تهران داشته باشد.

نیم نگاه دلار به اخبار سیاسی

از ۱۱ اردیبهشت تا دیروز دلار یک روند کاهشی را طی میکند و انتظار می رود این روند کاهشی ادامه داشته باشد. در نیمه دوم اردیبهشت ماه روند به طور کلی کاهشی بوده و قسمتی از این کاهش قیمت مدیون اخبار سیاسی  مثبت و مسرت بخشی است که در این روز ها باعث چشم انداز مثبت در زمینه اقتصادی و کم شدن انتظارات تورمی شده.

بخشی از اقتصاددانان و کارشناسان  بر این باورند که تعیین نرخ دستوری برای دلار به دلیل مشکلات و معضلات موجود در بازار است و بر همین اساس اعتقاد دادند که بانک مرکزی و دولت برای کنترل و ایجاد تعادل در قیمت ارز باید سیاست سرکوب قیمت را رها کرده و سیاست های غیرقیمتی و غیر دستوری را در پیش بگیرد.

همچنین بخوانید:  سقوط قیمت پراید + جدول قیمت امروز پراید

 

آخرین بروز رسانی در : جمعه 29 اردیبهشت 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مجله یتو و لینک مستقیم بلا مانع است. تمامی تصاویر از سطح اینترنت جمع‌آوری شده‌اند. برای حذف تصاویر با ایدی تلگرام @siz_dah ارتباط برقرار کنید.