مطالب پر بازدید
مدل بلوز دامن مجلسی جدید؛ بهترین مدل های ژورنالی را اینجا ببینید

مدل بلوز دامن مجلسی جدید؛ بهترین مدل های ژورنالی را اینجا ببینید

مدل بلوز دامن مجلسی جدید دنیای مد و پوشاک همیشه در حال تغییر است، و با پیشرفت فناوری و شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، …

مدل مو دختربچه؛ کلی مدل های بامزه برای کوچولو ها

مدل مو دختربچه؛ کلی مدل های بامزه برای کوچولو ها

مدل مو دختربچه در دنیای مد و زیبایی، “مدل مو دختربچه” بیش از هر چیزی نمایانگر سبک و شخصیت است. وقتی صحبت از …

مدل پیراهن کوتاه مجلسی زنانه؛ خوشگل ترین مدل ها را اینجا ببینید

مدل پیراهن کوتاه مجلسی زنانه؛ خوشگل ترین مدل ها را اینجا ببینید

مدل پیراهن کوتاه مجلسی زنانه در دنیای مد امروز، انتخاب یک لباس مجلسی که هم زیبا و جذاب باشد و هم احساس راحتی …

مدل لباس عروس

مدل لباس عروس پف دار
مدل لباس عروس خاص

مدل لباس عروس در هر کشور نشان دهنده فرهنگ آن کشور است. در برخی از کشورها لباس عروس یک لباس سنتی است و مدل مشخص و تعریف شده‌ای دارد. اما در برخی از کشورها هر سال مدل‌های جدید طراحی می‌شوند و مدل ثابت و مشخصی وجود ندارند. در هر کشور رنگ لباس، مدل لباس و جزئیات روی لباس بیانگر یک موضوع مشخص است. در برخی از کشورها رنگ به مدل ارجحیت دارد مثلاً در کشور ایتالیا پوشیدن لباس عروس سبز رنگ بیانگر خوشبختی و باروری است.

امروزه در بیشتر کشورها کمتر از لباس‌های سنتی برای لباس عروس استفاده می‌کنند و مدل‌های اروپایی تا حد زیادی جای لباس‌های سنتی را گرفته است. از آنجا که لباس عروس‌های اروپایی به رنگ سفید از طرح و مدل‌های زیبایی برخوردار هستند در نتیجه به خوبی باسلیقه‌ دختران جوان در کشورهای مختلف همخوانی دارد.

رایج‌ترین مدل لباس عروس در کشورهای مختلف

مدل لباس عروس لباس عروس ساده و شیک

همانطور که گفته شد مدل لباس عروس در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است. در کشورهای غربی عروس یک پیراهن سفید می‌پوشد در حالی که در برخی از کشورهای اسلامی پوشیدن لباس سفید اصلاً مرسوم نیست و بیشتر از لباس عروس رنگی یا سنتی استفاده می‌شود.

از آنجا که نمی‌توان هیچ شخصی را مجبور به پوشیدن لباس سنتی یا مدرن کرد در نتیجه عروس خانم باید دقیقاً مطابق با سلیقه خود بهترین مدل را انتخاب کند. در برخی از کشورها زنان در کنار پیراهن عروس از زیورآلات مختلفی برای پوشاندن صورت استفاده می‌کنند. اگر بخواهیم وسیع‌تر به این موضوع نگاه کنیم در تمامی کشورها یک روش‌ها و فرهنگ‌ها جالب و متفاوتی وجود دارد که این روز را متمایزتر از بقیه کشورها کرده است. مثلاً در کشور ترکیه قبل از ترک عروس از خانه پدری، برادر یا عموی عروس یک روبان قرمز را دور کمر عروس می‌بندد چون در این فرهنگ رنگ قرمز نماد باروری، خوشبختی و خوش شانسی است.

بهترین مدل لباس عروس در کشورهای اسلامی

بهترین مدل لباس عروس مدل لباس عروس جدید در تهران

در کشورهای اسلامی سبک و مدل لباس عروس چیزی کاملاً متفاوت با سبک‌های رایج است. وقتی صحبت از لباس عروس اسلامی می‌شود کلاً طرح لباس تغییر می‌کند. فرهنگ‌های اسلامی در هر کشوری متفاوت است و ممکن است هر کشور بر اساس عرف خود لباس عروس را انتخاب کنند. به طور کلی دختران مسلمان در کشورهای مختلف لباس عروسی مدل پوشیده را انتخاب می‌کنند و شال و روسری برای روی آن استفاده می‌کنند. هر کشور اسلامی یک رنگ خاص را بر اساس فرهنگ و رسم و رسومات خود انتخاب می‌کنند اما چیزی که در تمام کشورهای اسلامی ثابت است حجاب کامل لباس است. معمولاً لباس‌های عروس اسلامی دارای تزئینات متنوعی هستند تا جلوه زیباتری داشته باشند.

مدل لباس عروس یهودی‌ها

یهودی‌های ارتدکس، در روز عروسی خود یک مدل لباس عروس کاملاً پوشیده را انتخاب می‌کند. این لباس به نحوی طراحی شده است که تمام اندام عروس پوشیده می‌شود و فقط دست و صورت عروس دیده می‌شود. در این کشورها تور سر عروس هم باید بلند باشد به طوری که روی زمین کشیده شود.

مدل لباس عروس اروپایی

مدل لباس عروس اروپایی لباس عروس ساده

تنوع مدل لباس عروس در کشورهای اروپایی بسیار زیاد است. برای این کشورها یک مدل مشخصی تعریف و تعیین نشده است. چون هر ساله در ماه دسامبر طراحان از مدل‌های جدی و ترند رونمایی می‌کنند. کالکشن های مد و زیبایی عروس در اروپا و آمریکا از متریال های متنوعی برای طراحی انواع مدل‌ها استفاده می‌کنند به طوری که هر ساله در کشورهای مختلف این مدل‌ها با استقبال بالایی همراه است.

اگر توجه کرده باشید در ایران هم پوشیدن لباس عروس اروپایی رواج زیادی پیدا کرده است. کالکشن های اروپایی برای هر فرم بدنی مدل‌های متنوعی را طراحی می‌کنند تا جوابگوی سلیقه‌های مختلف باشد. پس اگر در روز عروسی خود می‌خواهید جدیدترین مدل  را به تن کنید حتماً سراغ کالکشن های معرفی شده در همان سال بروید.

انواع مدل‌ لباس عروس در کشورهای مختلف

انواع مدل‌ لباس عروس لباس عروس لاکچری قیمت لباس عروس لاکچری قیمت لباس عروس

هند

مدل لباس عروس در هند بیشتر سنتی است. رنگ این لباس قرمز یا صورتی است.

مدل لباس عروس جدید در تهران
مدل لباس عروس ایرانی

مدل لباس عروس در نیجریه

با توجه به تنوع قومی و فرهنگی زیاد در کشور نیجریه در نتیجه مدل ثابت و مشخصی برای تمامی اقوام وجود ندارد و مدل لباس بر اساس منطقه، مذهب و نژاد تغییر می‌کند. اما در کل در این کشور رنگ‌های روشن بیشتر رایج است و روی لباس از سربند به Gele استفاده می‌کنند.

لباس عروس لباس عروس ایرانی لباس عروس کوتاه

غنا

غنا یکی از کشورهایی است که عروس‌ها می‌توانند از لباس عروس‌های رنگارنگ استفاده کنند. در این کشور هر خانواده‌ک پارچه مخصوص به خود را دارد که برای عروس و داماد دوخته می‌شود.

قزاقستان

در قزاقستان هم مدل لباس عروس سنتی همان کشور است و معمولاً از رنگ‌های روشن برای این لباس استفاده می‌شود. چیزی که باعث تمایز این لباس شده است روسری «Saukel» است که به منظور حجاب صورت استفاده می‌شود. قبل از ازدواج دختران این روسری برای آن‌ها آماده می‌شود.

مغولستان

Deel لباس سنتی عروس و داماد مغولستان است. این لباس طرح دار است و قدمت آن به قرن‌ها پیش برمی‌گردد. دیل توسط مغول‌ها و دیگر قبایل کوچ نشین آسیای مرکزی برای عروس و دامادها استفاده می‌شد.

ژاپن

لباس عروس ژاپنی یک کیمونوی سفید است. این لباس نماد پاکی و دوشیزگی است. بعد از انجام مراسم عروسی، عروس می‌تواند لباس قرمز بپوشد.

اسکاتلند

در اسکاتلند عروس بعد از مراسم عروسی شالی به رنگ قبیله همسر را استفاده می‌کند که به معنی انتقال او به خانواده‌ آن‌هاست. مردان هم دامن قبیله خود که یک بخش از لباس سنتی است را می‌پوشند.

چین

در چین عروس باید لباس عروس قرمز رنگ بپوشد. چون در چین رنگ قرمز نماد خوشبختی است. در این کشور استفاده از رنگ قرمز به منزله دور کردن ارواح شیطانی است.

منطقه گورا

در این منطقه لباس عروس همراه با روسری و چتر است و سنت‌ها و آداب و  رسوم متفاوتی در این قبیله حاکم است. عروس با اسب سفید مزین شده به سمت خانواده همسر همراهی می‌شود.

زیباترین لباس عروس دنیا
مدل لباس عروس دخترانه

پرو

در پرو عروس‌ها لباس سنتی این منطقه را می‌پوشند. این لباس به رنگ روشن است و دارای ردا و کلاه بافته شده است. لباس دارای تزئینات خاص است. برای روز عروسی برای عروس و دامادها یک دامن مخصوص و پانچو دوخته می‌شود.

مجارستان

لباس عروس مجارستانی‌ها یک پیراهن گلدوزی شده با طرح گل‌ها و رنگ‌های روشن است. موی عروس‌ها به صورت استادانه بافته می‌شود و با گندم تزئین می‌شود.

نروژ

لباس عروس نروژی ها بوناد نام دارد که به‌ غیر از مراسم عروسی در میهمانی‌های تعمید هم پوشیده می‌شود.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 12 بهمن 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مجله یتو و لینک مستقیم بلا مانع است. تمامی تصاویر از سطح اینترنت جمع‌آوری شده‌اند. برای حذف تصاویر با ایدی تلگرام @siz_dah ارتباط برقرار کنید.