خبر فوری/ طرح کالابرگ الکترونیک(کوپن) اجرا شد + اطلاعیه

خبر فوری/ طرح کالابرگ الکترونیک(کوپن) اجرا شد + اطلاعیه

طرح کالابرگ الکترونیک(کوپن) وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که با اجرای آزمایشی موفقیت‌آمیز طرح کالابرگ الکترونیک در چهار استان …

دریافت وام‌ مسکن فوری بدون نیاز به ضامن + شرایط

دریافت وام‌ مسکن فوری بدون نیاز به ضامن + شرایط

وام فوری مسکن سقف وام مسکن بدون نیاز به ضامن در سال جاری ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که میزان …

لیست قیمت طلا امروز | ۳ خرداد ۱۴۰۲

لیست قیمت طلا امروز | ۳ خرداد ۱۴۰۲

قیمت طلا امروز ۳ خرداد ۱۴۰۲ به گزارش tgju: در روز چهارشنبه، سوم خرداد ۱۴۰۲، قیمت گرم طلای ۲۴ عیار در بازار طلا …

جابجایی مستاجر

 آیا صاحبخانه میتواند مستاجر را بیرون کند مستاجر بعد از چند سال میتواند ادعای مالکیت کند اگر مستاجر تخلیه نکند قانون مالک و مستاجر سال ۱۴۰۲ قانون پرداخت پول پیش به مستاجر قانون موجر و مستاجر تخلیه پیش از موعد نحوه تسویه حساب با مستاجر حکم تخلیه مستاجر ۱۴۰۲

به گزارش اقتصاد سنج: نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران طی مصاحبه ای اعلام کرد: بیشترین آسیب املاک در اردیبهشت ماه سال جاری به وسیله قیمت گذاری های کاذب و بدون نظارتی است که در سایت ها و فضای مجازی صورت می گیرد.

طبق آخرین تحقیقات انجام شده در زمینه مسکن رشد قیمت ها در جنوب و مرکز تهران بیشتر از مناطق شمالی و بالا شهر آن است و دلیل آن عدم توانایی مالی پرداخت اجاره ها در شمال تهران و هجوم اجاره نشینان به مناطق جنوبی و مرکزی دانسته شده .

داود بیگی نژاد، نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران در مورد اجاره خانه در تهران اعلام کرد:
گرانی اجاره خانه ها به چند عامل مربوط است، در اولین مرحله عدم همخوانی بین عرضه و تقاضا است که به دلیل کاهش شدید ساخت و ساز در حوزه مسکن اتفاق افتاده است، این مشکل از دولت قبل آغاز و تاکنون ادامه داشته است.

بیگی نژاد در ادامه صحبت هایش اعلام‌ کرد:
موضوع قیمت گذاری در سایت ها و فضای مجازی باعث افزایش قیمت و عدم کنترل قیمت ها شده است.

او اضافه کرد:
در گذشته قیمت گذاری ها توسط مشاورین املاک در هر منطقه به صورت اصولی انجام می گرفت اما امروزه این پروسه دچار تغییر شده و افراد بدون هیچ‌ مانعی قیمت های دلخواه خود را اعلام میکنند که سبب بی نظمی در این بازار شده است. نرخ افزایشی قیمت در بازار ارز و طلا نیز باعث شتاب گرفتن روند افزایش قیمت ها در زمینه مسکن شده .

او افزود:
بهتر است مستاجران بجای جابجایی در فصل تابستان خصوصا تیر و مرداد ماه تاریخ جابجایی خود را تغییر داده تا از التهاب و افزایش قیمت ها در بازار کم کنند.

آقای بیگی در خصوص برنامه های دولت در زمینه کنترل قیمت ها گفت:
دولت خانه های اجاره ای را در اختیار دارد که سعی دارد با آنها کنترل بازار مسکن و اجاره ها را در دست بگیرد، همچنین دولت تصمیم دارد سرمایه گذاران را به سمت ساخت و ساز تشویق کرده و با دادن تسهیلاتی به آنها با کوچک سازی از نظر متراژ شرایط را برای قشر ضعیف جامعه آسان تر کند، و با بهبود و ایجاد ساخت و ساز در بافت فرسوده و ایجاد مسکن در این‌ مناطق از هزاران هکتار زمین در تهران و حاشیه این شهر استفاده مناسب داشته باشد.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 29 اردیبهشت 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مجله یتو و لینک مستقیم بلا مانع است. تمامی تصاویر از سطح اینترنت جمع‌آوری شده‌اند. برای حذف تصاویر با ایدی تلگرام @siz_dah ارتباط برقرار کنید.