خبر فوری/ طرح کالابرگ الکترونیک(کوپن) اجرا شد + اطلاعیه

خبر فوری/ طرح کالابرگ الکترونیک(کوپن) اجرا شد + اطلاعیه

طرح کالابرگ الکترونیک(کوپن) وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که با اجرای آزمایشی موفقیت‌آمیز طرح کالابرگ الکترونیک در چهار استان …

قطع یارانه در سال ۱۴۰۲

قطع یارانه
از سال آینده یارانه، یارانه پردرآمد ها قطع خواهد شد. همچنین شناسایی و ثبت متقاضیان جدید هم انجام خواهد پذیرفت. مسولیت این موارد به عهده وزارت تعاون کار و امور اجتماعی گذاشته شده است.

در جلسه امروز علنی مجلس به تاریخ ۱۵ اسفند ماه در مسیر بررسی هزینه های لایحه بودجه ۱۴۰۲، بند(د تبصرفه ۱۷) به تصویب رسید.

با توجه به موضوع مطرح شده، مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلفند تا با به‌روزرسانی داده‌ها، در دو بار در سال با استفاده از اطلاعات به‌روز و دقیق ثبت شده در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و وضعیت اقتصادی کشور، درآمد متوسط خانوارها و قدرت خرید مردم را بررسی کنند و افراد مستحق حمایت را شناسایی کرده و برای آن‌ها حمایت‌های یارانه‌ای را فراهم کنند. در این راستا، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف به ثبت نام افراد جدید متقاضی یارانه طبق ضوابط و مقررات مربوطه می‌باشند.

همچنین، تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند که در فرآیند ثبت نام و استحقاق سنجی متقاضیان به وزارتخانه مذکور همکاری و ارائه اطلاعات لازم را انجام دهند. این دستگاه‌ها شامل بانک مرکزی، فرماندهی انتظامی، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و پزشکی قانونی می‌باشند. باید تاکید کرد که ارائه این اطلاعات باید به صورت آنلاین و رایگان انجام شود و به منظور تدقیق و هدفمند بودن فرایند استحقاق سنجی، از شاخص‌های پایگاه بهره گرفته شود.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 اسفند 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مجله یتو و لینک مستقیم بلا مانع است.